Koně v Řeřichách

29. října 2012 v 7:44 | Charlotte |  Tam, kde jezdím...
Když přijedete do JS a podkovářství Řeřichy, můžete na pastvině u jízdárny vidět sedm krásných koní... Pro mě to může být snadné. Já na první pohled neuvidím "jen koně". Já uvidím Desperáda, Fandu, Hedu, Czeredu, Vednu, Radku a Lipana... Krásné koně. Každý je jiný - vzhledem i povahou.


Desperádo je plemene A1/1 a je to ryzák. Je mu už 16 let - narodil se v lednu 1996. Je to takový náš dědeček =D. Je velice hodný, klidný. Mohou a jezdí na něm nezkušení jezdci(jako třeba já =D), ale i ti, kteří jezdí déle. A nějaká zajímavost? Velice mu sluší jeho krásná čabraka =D.
Radka je naše babička. Je jí 20 let. Je to ponička, která má v kohoutku okolo 110 cm. Proto vozí malé děti. Plemeno? Přišla do Řeřich z jatek. Byla to zlobivá - můžu snad říci i zlá - a neposlušná ponička. Kousala, kopala.... Teď to je hodná a krásná klisnička.
Fanda. To je Lucčin kůň. Nikdo mu neřekne jinak, než "Fanda", ale správně se jmenuje Sahib Marengo. Tohoto koně příliš neznám - nemůžu o něm moc říci. Proto se snad spokojíte s tím, že to je prostě krásný kůň.
Heda. Krátce krásná klisna, hodná a klidná. Tu také moc neznám. Ale moc dobře vím, že její velký zlozvyk je to, že okusuje dřevěná dviřka u boxu. A co ještě dodat... Je jí 13 let a je to bělouš.
Venda, ten je v Řeřichách teprve rok. Je mu 5 let. Je hodný, takže na něm můžou jezdit i nezkušení jezdci. Já už se na to chystám taky =D.
Lipan - nezkušený hřebeček pro zkušené jezdce. Jezdí na něm Lucka. Jsou mu teprve 4 roky. Někdy jezdí na lonži bez jezdce. To se mu pak nechce běhat, těžce ho dostaneme do cvalu =D. Jednou sněd dokonce půl bedýnky jablek najednou. To se potom divil, že za běhání nic nedostal =D. Prostě to je strááášně rozmlsaný hřebeček.
Czereda. Bílá klisna, která nepatří stáji, ale jedné člence. Je docela zlobivá a občas rozmazlená. A to už jí je docela dost, měla by být vychovaná. No jo, zkrátka neponaučitelná. U nás je asi tři roky.

Tak, to by bylo asi vše. Teda když nepočítám Blaženu a Edu (kráva a býček), Marii, Alfonze a Mílu (psi), Hariba a ostatní kočky, slepice, prasata.... No, to by bylo asi všechno. Tak se těšte na další článek!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama